Nákupní košík
je prázdný


Nové stránky

Vydržte prosím, probíhá naplnění nových webových stránek daty. Předpokládáme, že nějak během víkendu... :-) Díky za trpělivost. Stále máte k dispozici kontaktní telefony 774 933 133 a e-mail info@nforce.cz

Natural Force Systems Hradec Králové

Domů » stará nebo nová kamna?


Jaká kamna jsou vhodná pro instalaci přídavného teplovodního výměníku?

Univerzální odpověď neexistuje, ale obecně bývají pro instalaci přídavného výměníku nejlepší ta nejlevnější jednoplášťová kamna. Je jedno, zda jsou úplně nová nebo pět let stará; pokud mají v pořádku vnitřní vyzdívku a není poškozen plášť (propálení, koroze), není s instalací problém. V případě dvouplášťových či keramikou obložených kamen je nutno každou instalaci vždy individuálně posoudit. Většinou se instalace zdaří, ale cena přídavného výměníku může být vyšší. Zcela nevhodná jsou pro instalaci přídavného výměníku kamna, která jsou již z výroby určena pro osazení výměníku, ale zakoupili jste kamna osazena záslepkou. Zde Vám zbývá pouze zakoupit originální výměník, naše řešení není pro tento účel vhodné. Zcela zásadní pro vysoký výkon výměníku je ovšem kvalitní spalování - viz dále:

Kvalitní spalování - buďte ohleduplní k přírodě a zejména k Vaší peněžence

Pár dřívek, a je teplo. Skla kamen stačí čas od času očistit suchým papírem od šedivého popílku a jen občas vyleštíte chemií. Plameny v ohřátých kamnech mají dlooouhé jazyky, vznikají jakoby odnikud a hoří modrožlutým plamenem. Jako byste spalovali plyn... dřevoplyn. Je to přesně o tom - mrkněte na video. Pokud Vaše kamna hoří podobným způsobem, přídavný teplovodní výměník odvede až 50% deklarovaného výkonu kamen do radiátorů. Neváhejte a jděte do toho... :)

Nekvalitní spalování - nevyhazujte peníze komínem :o)

Nekvalitní spalování poznáte snadno. Dřevo hoří žlutými krátkými svítivými a na konci čadivými plameny, zpravidla musíte pootevírat dvířka, aby v kamnech vůbec hořelo. Skla kamen jsou po chvíli provozu černá a k čištění potřebujete škrabku a chemii, po vyhoření v popelu zůstávají kousky neshořelého dřeva. Kouřovod je rozpálený, ale komín dehtuje, protože teplo odchází nevyužité komínem a nespálené pryskyřice a dehtové složky kondenzují na chladných částech spalinové cesty.
V tomto stavu nemá v podstatě smysl uvažovat o instalaci výměníku, protože účinnost kamen je minimální a předaná energie nebude velká. Zkuste tento stav napravit: topte výhradně suchým dřívím, zatěsněte komín (dvířka, napojení trubek, víčka, chybějící cihly a tak :), vyčistěte perfektně spalinové cesty. Zkontrolujte přívod spalovacího vzduchu do kamen, zcela podstatné je nastavit optimální poměr primárního a sekundárního vzduchu; právě správně probíhající sekundární spalování je pro provoz kamen na dříví zcela zásadní věc.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

copyright © Natural Force Systems | mapa stránek | online: 18 | přístupů: 1585052 | zákazníků: 1661 | sestaveno za: 0.063s | design: studio kružítko | hosting&programming: speedweb.cz