Nákupní košík
je prázdný


Nové stránky

Vydržte prosím, probíhá naplnění nových webových stránek daty. Předpokládáme, že nějak během víkendu... :-) Díky za trpělivost. Stále máte k dispozici kontaktní telefony 774 933 133 a e-mail info@nforce.cz

Často kladené otázky

Domů » často kladené otázky


MÍSTO PRO VÁŠ DOTAZ

Požadujete odpověď na dotaz, který jste zde nenašli? Napište nám - pokusíme se jej zodpovědět... Vaše položené a dosud nezodpovězené otázkyVaše otázky bez komentáře z naší strany

Váš e-mail:
Text dotazu:
Zadejte prosím aktuální letopočet:
(ochrana proti spamu)

VAŠE OTÁZKY

Jde v kamnech topit i bez naplnění výměníku vodou?
Ano. Je třeba vypustit vodu, odpojit výměník ze systému ÚT a ponechat vstupní i výstupní šroubení volné. Vzhledem k vysokým teplotám u výměníku bez vody doporučujeme odstranit zbytky těsnící hmoty ze závitu (konopí...)

Nepochopil jsem to že v kamnech lze ohřívat na topení vodu i elektricky a nekupovat elektrokotel. ???
Přídavný teplovodní výměník lze volitelně za příplatek 1.000Kč osadit šachtou (resp. více šachtami) pro elektrické topné těleso. V tomto případě lze k ohřevu vody např. v noci využít (relativně) levný noční proud a přes den topit standardně dřevem. Noční proud vychází finančně víceméně porovnatelně, jako byste topili tzv. nočními briketami, přičemž komfort je neporovnatelný. K dispozici jsou topná tělesa s výkony 1 - 7.5kW. Náklady v porovnání s nákupem samostatného elektrokotle jsou mizivé a užitná hodnota maximální.

Mám kamna, na štítku je thorma filakovo, Borgholm II SKAL. Půjde dát výměník a co to bude stát?
Ano, montáž dodatečného výměníku na tento typ kamen je zcela bezproblémová. Cena je dle aktuálně platného ceníku (2009) 2.300 Kč vč. DPH.

Co když vypnou proud a kamna jsou plná briket? Nevyvaří se to?
Systém Vašeho ústředního topení musí disponovat ochranou pro tyto případy. Více k realizaci ochrany najdete zde.

Lze výměník na krbových kamnech využít i k podlahovému topení?
V případě, že výkon výměníku bude dostatečný pro vytápěnou plochu, je podlahové topení ideální volba.

Rád bych výměník připojil k bojleru, aby ohříval vodu.
Je třeba mít kombinovaný bojler - potom lze začlenit do systému ÚT např. přes systém ventilů, kdy po dohřátí vody v bojleru přepnete výkon do radiátorů.

Odvezete, dovezete, namontujete?
Určitě :-)

Lze výměník připojit do stávajícího topení s plynovým kotlem? Dvoupatrová vilka.
Samozřejmě. Nemůžete čekat, že Vám cca 3 - 5kW z výměníku ohřeje v zimě radiátory v celém domku jako 35kW kotel, ale v přechodném období nebudete muset kotel zapínat a v zimě - pokud si někdy pro radost zatopíte v krbových kamnech - taky spoustu kubíků ušetříte.

Rád bych si vaše kamna s výměníkem pořídil na chalupu, ale mám strach, že to zamrzne. Lze to naplnit fridexem? Sud ho mám, zbyl v práci.....
Není problém, po topné zkoušce systém vypustíme, propláchneme a napustíme Vaším Fridexem :)

Fungovalo by to i bez čerpadla, bez elektřiny? Nemáme ji v kolonii zatím zavedenou.
Teoreticky fungovalo, ale je to hodně vstupních nákladů navíc (trubky velkých průřezů, radiátory vhodné pro samotížný provoz) a musíte splnit podmínku minimálních rozdílů výšek - např. kamna v přízemí, radiátory v podkroví.

Půjde přimontovat váš výměník na historická litinová keramická kamna?
Ne, to bohužel neumíme.

Co až kamna odejdou a bude třeba koupit nová? Nový výměník, nové ústřední topení?
Výměník určitě, ale životnost prvků ústředního topení je řádově vyšší. Takže pouze upravit připojení nových kamen a případně povyměňovat opotřebené prvky podle posouzení aktuální situace na místě.

Navrhli jste mě topení a vidím tam samý ventil, ventil, ventil. K čemu? Ušetřil bych tisícovku!
Pokud si budete přát, ventily prostě vynecháme :) Při výměně radiátorů, čerpadla, kamen či běžném čištění filtru budete ovšem muset systém vypustit a následně po naplnění odvzdušnit. Je to na Vás.

Mám doma hodně černých topenářských trubek a nějaké lešeňovky. Šly by při montáži topení nějak použít?
Ano, ale otázka je, zda to má smysl. Provést z nich celé topení je náročné časově i finančně (acetyléno-kyslíkový plamen je dnes velmi drahá záležitost, ale pokud na tom budete trvat :o). Možná by šlo použít Vaše trubky pro dlouhé úseky, na konce říznout či navařit závit a zbytek provést standardně v mědi. Chce to vidět a provést finanční rozvahu.

Máme troje kamna, v každé místnosti jedny. Tři výměníky, nebo stačí jeden?
Záleží na způsobu topení v trojici kamen, využití místností, dispozici prostoru a taky co chcete teplou vodou vytápět. Takhle na dálku neumíme Váš dotaz zodpovědět, chce to posoudit přímo na místě a navrhnout ideální řešení.

Šlo by dát výměník na kuchyňský sporák? Ohříval by vodu do bojleru.
Pravděpodobně ano. Je nutné posouzení na místě, zatopit ve sporáku a pomocí termokamery přibližně určit využitelný výkon.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

copyright © Natural Force Systems | mapa stránek | online: 10 | přístupů: 1585008 | zákazníků: 1661 | sestaveno za: 0.043s | design: studio kružítko | hosting&programming: speedweb.cz