Nákupní košík
je prázdný


Nové stránky

Vydržte prosím, probíhá naplnění nových webových stránek daty. Předpokládáme, že nějak během víkendu... :-) Díky za trpělivost. Stále máte k dispozici kontaktní telefony 774 933 133 a e-mail info@nforce.cz

Záloha při výpadku napájení 230V

Domů » záloha při výpadku napájení 230V


Ochrana topné soustavy při výpadku síťového napájení oběhového čerpadla

U otopných teplovodních soustav s nuceným oběhem topného média je nezbytné zařazení oběhového čerpadla do soustavy. Čerpadlo musí být v chodu vždy, když kamna topí. V opačném případě v teplovodním výměníku prudce vzroste teplota, voda se změní na páru a zvýšený tlak aktivuje pojistný ventil. Tato ochrana sice zabrání výbuchu některé části topné soustavy, poškození radiátorů či výměníku, ale jde o situaci havarijní a odstranění následků nemusí být jednoduché.
Do systému nuceného teplovodního topného systému proto musí být vždy zařazen alespoň jeden bezpečnostní prvek, popis níže.

Výpočet doby zálohy

Doba zálohy

Dobou zálohy se rozumí časový interval, po který je plně nabitá baterie uvedené amperhodinové kapacity schopna napájet zařízení s uvedeným odběrem.Je nutno vzít v úvahu fakt, že skutečná kapacita baterie časem klesá v souvislosti se stárnutím baterie a jejím zatěžováním (počtem cyklů) v průběhu životnosti.

Doba zálohování se dá přibližně spočítat podle vzorce: T=10C/P kde T = doba zálohování v hod., C = kapacita akumulátoru v Ah, P = příkon čerpadla ve W.

Příkon zařízení [W]:
Kapacita baterie [Ah]:
Stáří baterie:

Používané způsoby ochrany

• Náhradní zdroj a měnič DC/AC je naprosto ideálním řešením. Topný systém je dovybaven akumulátorem a chytrou krabičkou, která řídí chod čerpadla v závislosti na teplotě vody, napájí čerpadlo v případě výpadku sítě a nabíjí či udržuje baterii ve stavu plného nabití. Topíte i při výpadku sítě a ještě si můžete na výstup DC/AC měniče připojit třeba nabíječku telefonu či notebook a pokračovat v práci. Tento systém vzhledem k jeho bezporuchovosti, ekologickému provozu a užitným vlastnostem preferujeme i při osazování našich výměníků.

• Bypass s napojením na vodovodní řád: tento systém pomocí automaticky ovládaných ventilů při výpadku napájení odpojí výměník od topné soustavy a připojí jej na zdroj tlakové studené vody (městský vodovod, samotížný vodovod v horských oblastech). Než vyhoří náplň kamen, je ohřátá voda odváděna do kanalizace. Nelze využít tam, kde je zdroj tlakové vody zajišťován domácí či obecní vodárnou, která je rovněž závislá na výpadku sítě. Nevýhodou systému je možnost zamrzání odpadní vody ve velkých mrazech, nemožnost použít nemrznoucí náplně a samozřejmě fakt, že systém při výpadku sítě netopí.

• Odlehčovací okruh představuje osazení jednoho výkonného radiátoru tak, aby fungoval samotížným způsobem. Jedná se o poměrně nákladné a přitom kompromisní řešení - je nutno použít radiátor určený pro samotížný provoz, velké průřezy připojovacích armatur a potrubí, špatně se ladí ostatní otopná tělesa (většina vody jde odlehčovacím okruhem) a zpravidla je vyžadován velký výškový spád - např. kamna v přízemí a radiátor v patře či podkroví. V rámci jednoho patra toto řešení většinou nelze využít.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

copyright © Natural Force Systems | mapa stránek | online: 24 | přístupů: 1989296 | zákazníků: 2033 | sestaveno za: 0.081s | design: studio kružítko | hosting&programming: speedweb.cz